30 augustus t/m 16 september 2008
3 tentoonstellingen in de Haagse Kunstkring

In de periode 30 augustus t/m 16 september zijn in de Haagse Kunstkring drie tentoonstellingen te zien. In de galerie exposeert het ontwerpersduo Volki, in de Hoge zaal Caro Rambonnet en in de Albert Vogelzaal Leo Jinssen.

Lambscape / landschaap
Geïnspireerd door IJsland, maar met een knipoog. Zo kondigen de twee partners van het ontwerpbureau Volki het werk op hun tentoonstelling in de Haagse Kunstkring aan. Elisabet Jonsdottir en Olga Hrafnsdottir zijn beeldend kunstenaars/ontwerpers die hun inspiratie halen uit de natuur van hun vaderland. Vooral de IJslandse schapen spreken tot hun verbeelding. Ze gebruiken de oude met de hand gebreide IJslandse truien van zuiver scheerwol in nieuwe toepassingen. Ze maken er nieuwe stoffen van en de patronen verwerken zij in hun ontwerpen voor meubels en accessoires.
Het ontwerpbureau Volki specialiseert zich in 'recycling design' en is gevestigd in Den Haag.

Fabels
De tentoonstelling van Caro Rambonnet in de Hoge Zaal is getiteld Fabels. Zelf zegt ze er het volgende over:
"Voor de tentoonstelling in september in de HKK, waar ik nieuwe schilderijen, een aantal spiegels en kleine objecten laat zien, koos ik voor de titel Fabels. Ik vind het zo'n mooi woord, maar misschien is de naam maar gedeeltelijk toepasselijk. Enerzijds wél, omdat het in mijn werk vaak dieren zijn die iets meemaken, anderzijds wat minder omdat de moraal niet zo zeer telt, het 'belerende' ontbreekt.
Het is voor mij belangrijk en leuk als het gebeurt dat de fantasie van mensen die naar mijn werk kijken geprikkeld wordt en dat men even kan dwalen in een andere wereld, mijn wereld .. of dat men denkt: daar zou ik wel eens rond willen lopen."

Dikke mensen leven korter, maar ze zitten langer aan tafel
Leo Jinssen exposeert olieverfschilderijen in de Albert Vogelzaal.
"Voor mij is ontdekken wat olieverf doet en wat je met dit materiaal kunt doen, misschien wel belangrijker dan de voorstelling zelf. De mogelijkheden van olieverf zijn vrijwel onbeperkt en geven mij alle kans om te experimenteren met een beperkt aantal stereotiepe thema's (landschap, water, mens, kop) en symbolen (geometrische en willekeurige vormen). De voorstelling kan abstract, figuratief of monochroom zijn.
De lijn en het gebied dat die afscheidt is voor mij belangrijk, omdat ze - met kleur - bepaalt wat er met de aangrenzende vlakken gebeurt. De lijn geeft aan of de vlakken afzonderlijk, grenzend of geïsoleerd zijn. In geïsoleerde vorm kan zij contour zijn, wat weer andere mogelijkheden geeft."

 

 
    
Leo Jinssen     
      
   
      
Caro Rambonnet