6 t/m 23 oktober 2007
tentoonstelling 5 aan Z

Van 6 t/m 23 oktober exposeren bij de Haagse Kunstkring vijf vrouwen. Het zijn Fanny Mazure, schilderijen; Luut de Gelder, beelden; Carla Krutzen, sieraden; Bettien Scherft, etsen en tekeningen; en Bunny Soeters, schilderijen.

In de schilderijen van Bunny Soeters staat de mens centraal. Beter gezegd: het hoofd van de mens. Toch zijn het geen portretten en dat heeft te maken met haar manier van werken. De kunstenares neemt foto's uit de krant als uitgangspunt: foto's waarin de vorm van het hoofd haar fascineert. Met die vorm gaat ze aan de slag door er voortdurend kleur aan toe te voegen en die weer weg te halen. Dit continue zoekproces naar de mogelijkheden van het materiaal, de olieverf, fascineert haar en daagt haar uit.

Fanny Mazure zegt over haar werk: "Ik kan er niet omheen, er meandert een Japans draadje door mijn manier van denken en werken. Tijdens mijn eerste reis naar Japan was ik stomverbaasd vormen en structuren aan te treffen die ik meende zelf ontworpen te hebben. Nog steeds pas ik graag, zij het weinig expliciet, fragmenten uit de Japanse tuinkunst, de kalligrafie, de architectuur en de Japanse theatervorm kabuki toe. Met deze middelen probeer ik door versobering en vereenvoudiging tot de essentie van mijn schilderijen te komen: de huid van de verf moet het doel, het eigenlijke onderwerp en verhaal zijn geworden."

Het werk van Luut de Gelder bestaat uit torso's en geabstraheerde dubbelfiguren, veelal in marmer en brons uitgevoerd. De dubbelfiguren raken elkaar net. Ze zijn bijna tweedimensionaal en vormen een twee-eenheid.

Carla Krutzen maakt draagbare sieraden, waarin duidelijk haar opleidingen modevormgeving en beeldhouwen tot uiting komen. Voor elk stuk is het schaalgevoel, de maat bepalend. Ze werkt graag met zilver, dat ze soms in combinatie met edelstenen als agaat en toermaliijn toepast.

Veel van de met de hand ingekleurde etsen van Bettien Scherft zijn nogal klein. Je zou het miniaturen kunnen noemen. De kunstenares houdt van priegelen met een etsnaald op het zink van een etsplaat. Bij het afdrukken komen er dan, als het goed is gegaan, vreemde wezentjes voor de dag, bloemen met gezichten, planten die met elkaar praten of wonderlijke artiesten die hun kunsten vertonen. Op wat grotere etsen zien we dan o.a. 'Biologielesjes' en 'Brieven van een natuurliefhebber'.
Als contrast met deze etsen is er ook ander werk van Bettien Scherft te zien: tekeningen van mensen die zich in enigszins benarde omstandigheden op drukke vliegvelden bevinden…

 
Bettien ScherftBunny Soeters Carla Krutzen   
      
  
Fanny Mazure  Luut de Gelder